Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

nëntor 2014
H Ma E P Sh D
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kryeministri Thaçi: FSK-ja ka bërë punë me të cilën secili prej nesh ndjehet krenar

26.11.2014

Njëra ndër prioritetet e institucioneve që do të funksionalizohen së shpejti është edhe zotimi për t’i kaluar të gjitha procedurat legale dhe juridike që FSK-ja të transformohet sa më shpejt në Forca të Armatosura të Kosovës. Dhe arsyet për të ndodh një transformim i tillë qëndrojnë pikërisht tek të arriturat e mëdha dhe të përditshme të punës së oficerëve, nënoficerëve, në krye me strukturat drejtuese të FSK-së. Jemi krenarë që FSK-ja, si institucion prestigjioz dhe profesional, sot funksionon në kapacitete të plota, e gatshme dhe e aftë për të përmbushur misionin e saj për çkado që kërkohet prej saj- ka thënë kryeministri Thaçi pjesë në ceremoninë e shënimit të Ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovës , që është mbajtur në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinëmë shumë

Kryeministri Thaçi: Duke respektuar luftën heroike të UÇK-së dhe gjakun e derdhur për liri, ne gjithmonë e kemi të ardhmen e sigurt

26.11.2014

Duke respektuar këtu në Prekaz të kaluarën tonë, ne marrim energji të reja për ta konsoliduar dhe forcuar shtetin tonë, për ta integruar sa më shpejtë Kosovën në NATO dhe Bashkim Evropian – theksoi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas nderimeve që bëri në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, me rastin e Ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovësmë shumë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëllon familjen Lluka, me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit Riza Lluka

25.11.2014

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:
E nderuara familje Lluka,
Me dhembje mora lajmin që veprimtari dhe politikani Riza Lluka ndërroi jetë.
Kontributi i Riza Llukës në shërbim të Kosovës në të gjitha periudhat, me theks të veçantë në periudhën e ndryshimeve kushtetuese të vitit 1989, do të jetë pjesë e rëndësishme e historisë politike të Kosovës.më shumë

Kryeministri Thaçi: Fabrika e përpunimit të ujit në Shkabaj është njëri ndër investimet më të rëndësishme në Kosovë - pjesë e përpjekjeve të Qeverisë për të rindërtuar, zgjeruar e modernizuar infrastrukturën e vendit tonë

21.11.2014

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në vendosjen e gurëthemelit të fazës së tretë, të punimeve për Fabrikën e përpunimit të ujit në Shkabaj. “Ky investim infrastrukturor është njëri ndër më të rëndësishmit të ndërmarrë në Kosovë, dhe bën pjesë në përpjekjet e Qeverisë për të rindërtuar, zgjeruar e modernizuar infrastrukturën e vendit tonë për të arritur standardet më të larta evropiane. Investimi në infrastrukturë është një investim i sigurt i zhvillimit të vendit, por edhe për krijimin e vendeve të reja të punës. Prandaj, infrastruktura ka për të qenë prioritet i vazhdueshëm i Qeverisë së Kosovës” – theksoi mes tjerash kryeministri Hashim Thaçimë shumë

previous

1-4 Nga 3264

next